Opalenica. Złoto i srebro dla Promienia

Opr. red.
Archiwum Promień
Opalenica. Złoto i srebro dla Promienia. W Siedlcach zostały rozegrane Mistrzostwa Polski LZS do lat 15 i 17. W zawodach wystąpiło ogółem ponad 250 zawodniczek i zawodników z całej Polski, w tym reprezentanci Promienia Opalenica.

Pierwszego dnia imprezy, w kategorii 45kg chłopcy do lat 15 najlepszy okazał się Kacper Dach (2000r Promień Opalenica) a tuż za jego plecami uplasował się Mikołaj Dach (2000r Promień Opalenica). Bliźniacy zaliczyli piękny start zaliczając 11 z 12 podejść. Kacper świetnie rwał po kolei: 53kg, 55kg i 57kg, co dawało prowadzenie po pierwszym boju, Mikołaj zaczął od udanego podejścia rwania na 51kg następnie 53kg i sztanga ważąca 55kg tym razem „przeleciała z tyłu” kończąc rwanie na 4 miejscu z wynikiem 53kg.

W podrzucie bracia zafundowali kibicom bardzo dużo pozytywnych emocji – wszystkie ich próby zostały zaliczone a przy okazji 3-krotnie poprawiali rekord Polski do lat 15.

Jako pierwszy Mikołaj podrzucając 72kg później Kacper 73kg i na koniec ponownie Mikołaj podrzucając 74kg został rekordzistą Polski w tym boju.

14-latkowie pewnie sięgnęli po dwa pierwsze miejsca w tych zawodach. W piątek jeszcze w kat. 44kg dziewcząt do lat 15 zadebiutowała w oficjalnych zawodach Martyna Zielewicz (2001r Promień Opalenica). Sztangistka zaliczyła udany występ, startując zupełnie bez stresu w rwaniu zaliczyła wszystkie 3 próby, a w podrzucie tylko ostatnie podejście zostało minimalnie spalone. Martyna zgromadziła 63kg w dwuboju, plasując się na niezłym 5 miejscu w tej wadze.

W drugim dniu zawodów na pomoście zaprezentowały się 3 sztangistki klubu Promień Opalenica. Klaudia Nowak (2001r Promień Opalenica) w kat. 63kg do lat 15 zajęła dobre 5 miejsce. W wadze do 58kg do lat 15 wystartowała Alicja Komorowska (00r Promień Opalenica), która została sklasyfikowana na 6 miejscu. W kat. +69kg do lat 15 na pomoście w Siedlcach walczyła młodsza siostra Alicji - Martyna Komorowska (01r Promień Opalenica). Utalentowana sztangistka zajęła 5 miejsce w tej wadze.

W ostatnim dniu Mistrzostw, na pomoście walczył Krystian Wiśniewski (97r Promień Opalenica) w kat. 85kg do lat 17, zajął 5 miejsce z wynikiem 207kg.
W klasyfikacji klubowej Promień Opalenica zajął 10 miejsce z dorobkiem 35 punktów.

- Postawa Kacpra i Mikołaja przeszła nieco moje oczekiwania aczkolwiek wiedziałem że są bardzo dobrze przygotowani do tego startu to mimo wszystko jeszcze było widać zapas w ich występie jesteśmy szczęśliwi ze udało się wygrać do tego rekord polski coś pięknego! Teraz czeka nas trochę odpoczynku i regeneracja w kwietniu a później kolejne miesiące pracy i przygotowania do Mistrzostw Polski do lat 15 gdzie 1 i 2 miejsce będzie znacznie trudniej zdobyć nie mniej jednak nie będziemy bez szans, a na te chwile trzeba się cieszyć z tego sukcesu wyniki idą w świat a dobra dyspozycja może być zauważona przez trenera kadry narodowej nie ukrywam iż chciałbym aby w tym roku chłopcy dostali powołanie na swój pierwszy obóz kadry Polski, na koniec jeszcze raz serdecznie gratuluje Kacprowi i Mikołajowi pragnę podziękować też Mamie naszych zawodników – p. Jolancie - za wspieranie i za to że godzi się na trenowanie chłopców w naszej sekcji. – powiedział trener Marek Wojciechowski.