Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Opalenica: Wystartowali! Przed nimi trzydzieści biegowych godzin na trzydziesty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Karolina Majchrzak
Karolina Majchrzak
Trzydzieści biegowych godzin na 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Trzydzieści biegowych godzin na 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Karolina Majchrzak
W sobotę, 29 stycznia w Opalenicy po raz kolejny rozpoczął się wyjątkowy biegowy maraton. To jedyny taki bieg w Polsce. "Się biega, się pomaga czyli 30-godzinny Bieg Charytatywny na 30. Finał WOŚP" pod patronatem burmistrza Opalenicy, Tomasza Szulca, zorganizowany został przez Opalenicki Klub Biegacza.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wypada w tym roku 30 stycznia. To jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez fundację. Od wielu lat finałom WOŚP towarzyszą przeróżne akcje, mające na celu zebranie jak największej ilości potrzebnych pieniędzy. Z każdym rokiem inicjatyw jest co raz więcej i stają się one co raz bardziej kreatywne. Jedną z nich jest bieg „Się biega, się pomaga” organizowany w Opalenicy.

To już 30. jubileusz orkiestry, dlatego biegowe godziny równoważą się z jej urodzinami

Bieg rozpoczął się równo o godzinie 12. Zakończony zostanie jutro o godzinie 18. Potrwa aż 30 godzin. Dlaczego 30? Bo to już 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W biegu mógł wziąć udział każdy chętny. 60 pętli po 5km to aż 300km nieustannego biegu ulicami Opalenicy. Na każdą pętlę przewidziany jest limit udziału 10 osób (z wyjątkiem pierwszych dwóch i ostatnich dwóch pętli). Deszczowa pogoda nie była im straszna. W pozytywnym nastroju, z uśmiechami na twarzy, wybiegli na trasę, wiodącą ulicami miasta.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W tym roku zbierane są środki dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Bardzo istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje.

Planowany jest zakup: angiografu dwupłaszczyznowego do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci, oftalmoskopów do badania dna oka, lamp szczelinowych do diagnostyki przedniego odcinka oka, tonometrów do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki), synoptoforów do pomiaru kąta zeza, urządzeń OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń, tomografii dna oka, mikroskopów, stołów operacyjnych.

Trzydzieści biegowych godzin na 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Opalenica: Wystartowali! Przed nimi trzydzieści biegowych go...


od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opalenica.naszemiasto.pl Nasze Miasto