Wybierz region

Wybierz miasto

  Sawanty

  Pub Fiskaz
  Buk, ul. Mury/32, +48 61 814 05 63

  21:00 Sobota, 11 marca

  • Wstęp wolny

  Sawanty zagrają 11 marca 2017 roku w Buku promując EP "Tysiąc stóp". Wydawnictwo to jest oficjalnym debiutem grupy, której poczynania były już pozytywnie recenzowane przez lokalne środowisko muzyczne – w 2014 roku zostali uznani za jedną z dwóch najlepszych studenckich kapel w Poznaniu i wystąpili obok zespołu Muchy. Na koncercie będzie możliwość kupienia krążka.
  Sawanty powstały na przełomie 2013 i 2014. Założeniem było wykonywanie prostych piosenek z ambitnym tekstem w oprawie punkrockowej, nawiązując stylistycznie do takich zespołów jak The Clash, czy The Stooges. Zespół zagrał na kilkunastu imprezach i zawiesił działalność, wznowioną w 2016 r. w nowym składzie. Wkróte wydali minialbum. Jego tytuł "Tysiąc stóp" można rozumieć wielorako. Jest to dystans, który oddziela wyalienowanego bohatera pierwszej piosenki na płycie od odległego punktu, który można interpretować jako cel, czy sens życia. Tysiąc stóp to droga, jaką przebył zespół zaczynając od prostych, punkowych piosenek, a kończąc na nieomal floydowskich aranżacjach niektórych utworów (Albatros). Czy Sawanty to punk dla intelektualistów? Być może, ale celem sztuki powinna być przyjemność odbioru i tak jest też w tym przypadku.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Owady, które uprzykrzają życie latem - czy wiesz, których musisz unikać?