W serii Praktyczny Przewodnik Wydawnictwa Pascal ukazały się Wyspy Kanaryjskie. Ta seria o największej tradycji w historii Pascala, liczy sobie w tej chwili już ponad sto tytułów i jest stopniowo uzupełniana o rejony ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W serii Praktyczny Przewodnik Wydawnictwa Pascal ukazały się Wyspy Kanaryjskie. Ta seria o największej tradycji w historii Pascala, liczy sobie w tej chwili już ponad sto tytułów i jest stopniowo uzupełniana o rejony świata, które najwspanialej jest odkrywać samemu.

Archipelag Wysp Kanaryjskich należący do Europy leży 95 km od wybrzeży Afryki i aż 1,4 tys. km od Półwyspu Iberyjskiego. Siedem głównych wysp znanych nie bez kozery jako Wyspy Szczęśliwe, to nie tylko komercyjny wypoczynek na plaży. Na trzech z nich główną atrakcją jest... całkowity brak atrakcji stworzonych ludzką ręką!

Wyjazd w rejony, gdzie zawsze świeci słońce, dla wielu łączy się z marzeniem o zajadaniu się świeżymi owocami... Owoce tu rosnące to w istocie esencja smaku - są mniejsze, bardziej słodkie i aromatyczne od swych południowoamerykańskich kuzynów. Tylko uważaj - po powrocie do kraju banany wydawać się będą pozbawione smaku.

Masz ochotę wybrać się na Wyspy Kanaryjskie, ale boisz się, że trafisz na stada znudzonych, spoconych plażowiczów? Przewodnik zdradzi Ci, gdzie i jak znaleźć najpiękniejszą, najrzadziej odwiedzaną plażę, do której wtajemniczeni trafiają na piechotę po godzinach wędrówki - oraz co zrobić, by spokojnie spędzić pod namiotem noc w jej pobliżu.

Jeżeli zechcesz na miejscu zaplanować wycieczkę np. do jaskini wydrążonej przez spływającą lawę, przewodnik spieszy z informacją o ograniczonej dziennej liczbie wejść, a także podaje od razu numery kontaktowe (z sugestią rezerwacji), dni i godziny otwarcia, precyzyjny dojazd oraz jak się ubrać, by podczas wycieczki na czworakach nie zedrzeć sobie naskórka z kolan... Praktyczny Przewodnik służy ramieniem, lecz zawsze dyskretnie i zawsze w tle.

Jakie są minusy Praktycznego Przewodnika? Niektórzy użytkownicy zwracają uwagę na jego masę. Mimo ekonomicznego papieru i zebrania informacji na stronie w sposób zapełniający ją niemal w pełni, książka jest cięższa niż przeciętny przewodnik - ale ważą w niej wyłącznie praktyczne informacje: wyczerpujące listy baz noclegowych, punktów gastronomicznych w każdej kategorii cenowej, przydatne numery kontaktowe i adresy, historia, geografia, obyczaje i kultura - jak również różnej maści ostrzeżenia tam, gdzie czytelnikowi przydać się one mogą...
(Pascal)
Wyspy Kanaryjskie, Pascal, cena 49, 90 zł.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!