Super Bowl 2015 dla New England Patriots. Seattle Seahawks pokonani [zdjęcia]

Piotr Bera
Seattle Seahawks nie obronili mistrzowskiego tytułu zawodowej ligi NFL. Jastrzębie w XLIX Super Bowl ulegli New England Patriots 24:28.

Super Bowl 2015 dla New England Patriots. Obrońcy tytułu pokonani po emocjonującym meczu;null

20 sekund do końca meczu. Seattle mają piłkę w odległości jarda od pola punktowego Patriots. Rozgrywający Seahawks odbiera futbolówkę od centra i posyła ją wprost w ręce Malcolma Butlera z New England, który przechwytuje piłkę prosto sprzed nosa Jermaine'a Kerse'a. Katastrofalna decyzja, którą szybko okrzyknięto na Twitterze jako "najgorszy wybór w dziejach futbolu" zakończyła mecz na korzyść Patriots. Cały futbolowy świat nie może zrozumieć dlaczego trener Jastrzębi Pete Carroll postawił na ryzykowną grę podaniową, zamiast pewnej akcji biegowej.

Aż do czwartej kwarty Super Bowl świetnie układał się dla Seahawks. Do przerwy po bardzo wyrównanym pojedynku było po 14 po przyłożeniach Brandona LaFella i zawodnika polskiego pochodzenia Roba Gronkowskiego z Patriots oraz Marshawna Lyncha i Chrisa Matthewsa z Seattle. Zwłaszcza ten ostatni zasługuje na miano cichego bohatera. Od 2011 roku Matthews tułał się gdzieś po obrzeżach NFL, a pierwsze podanie w karierze złapał... podczas Super Bowl. Chwilę później zdobył przyłożenie, a cały mecz zakończył z dorobkiem 109 jardów. Podczas finału narodził się nowy bohater Ameryki potwierdzający, że American Dream jest wciąż żywe.

W trzeciej kwarcie Seahawks nie dali żadnych szans Patriots. Podopieczni Carrolla zdobyli kolejne 10 punktów (kopnięcie z pola i przyłożenie Douga Baldwina), ale w czwartej kwarcie zaprzepaścili wszystko co uzyskali we wcześniejszych odsłonach. Danny Amendola i Julian Edelman wyprowadzili Pats na prowadzenie, którego nie oddali aż do samego końca.

Dla Patriots to czwarty tytuł Super Bowl (2001, 2003, 2004 i 2015). MVP meczu wybrano rozgrywającego Patriots Toma Brady, który zakończył spotkanie z dorobkiem 328 jardów, 4 przyłożeń i 2 przechwytów. To trzecia nagroda MVP Super Bowl dla tego zawodnika. Tym samym zrównał się z legendarnym Joe Montaną.

Źródło: CNN Newsource/x-news