(© M. Mosur)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ponad 2 mln zł. odszkodowania i 6 tys. zł. comiesięcznej renty mieli otrzymać rodzice 9 - latka za błąd lekarski, do jakiego doszło w 2004 r w szpitalu w Poznaniu. Przez fatalną pomyłkę anestezjologa został uszkodzony mózg dziecka. Kwoty te dzisiaj zostały zmniejszone przez Sąd Apelacyjny. Odszkodowanie wyniesie 785 tys. zł, a renta 4,5 tys. zł.

Sprawa ciągnęła się już od trzech lat. Wcześniej szpital przyznał się do błędu, a ubezpieczyciel wypłacił rodzicom 180 tys. zł oraz ponad 4 tys. zł comiesięcznej renty. Okazało się jednak, ze te kwoty nie pokrywają nawet małej części wydatków związanych z kalectwem ich syna. Stąd pozew, który pierwotnie zakładał aż 6 mln zł. odszkodowania.

3 mln zł - tyle wraz z odsetkami miał zapłacić szpital im. Krysiewicza za błąd lekarski. Zapłaci o wiele mniej


- Wraz z odsetkami odszkodowanie pierwotnie wynosiło około 3 mln zł. To roczne wydatki szpitala na zakup leków dla ponad 20 tysięcy naszych pacjentów - mówi Sylwia Świdzińska, wicedyrektor ds. opieki zdrowotnej w zakresie pediatrii w lecznicy im. Krysiewicza. Z tego powodu szpital odwołał się od wyroku.

- Podobnych spraw w kraju było sporo. Jednak żadne odszkodowanie nie przekroczyło miliona złotych. Przy realiach polskiej służby zdrowia taka rekompensata to katastrofa dla szpitala - dodaje wicedyrektor.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Aagu (gość)

Wszyscy wiemy że błędy lekarzy są nieuniknione, to przykre ale tak jest. Lekarze są tylko ludźmi i w ich zawód jak i w każdy inny wpisane jest ryzyko popełnienia błędu. Tylko szkoda że przy tym cierpią inni, my pacjenci. Ale gdy dotykają nas podobne sytuacje musimy wiedzieć jakie mamy prawa, jako pacjenci. Dlatego polecam fajny informator: www.prawapacjenta.eu/?pId=element_1_1203
Warto znać swoje prawa!

ryba w wodzie (gość)

"Przy realiach polskiej służby zdrowia taka rekompensata to katastrofa dla szpitala - dodaje wicedyrektor." - sorry ale ten argument jest śmieszny. A co maja powiedzieć rodzice ? dla nich to pewnie wg szpitala nie jest katastrofa i niech sami sobie radzą, sami niech się zadłużają żeby zapewnić godne życie dziecku któremu życie zniszczył lekarz. Uważam że koszty swoich błędów powinni ponosić "lekarze" - jeśli nie w całości to przynajmniej w jakiejś części. Teraz to my płacimy za ich błędy a oni dalej robią co chcą. Nie stać ich ? To niech się ubezpieczą.

poznaniak (gość)

za partaninę konowała powinien on sam płacić, a nie chować się za plecami swojego pracodawcy - gdzie tak jeszcze jest?