Pogoń Szczecin - Lech Poznań 0:2. Kolejorz opuścił strefę spadkową [ZDJĘCIA]

SZKI
Lech Poznań: Czytaj więcej o Kolejorzu TUTAJ
Lech Poznań: Czytaj więcej o Kolejorzu TUTAJ Andrzej Szkocki
Trwa dobra passa piłkarzy Kolejorza. Mistrz Polski wygrał 2:0 na trudnym terenie w Szczecinie i opuścił strefę spadkową Ekstraklasy.

W 11. minucie spotkania po błędzie bramkarza Pogoni Jakuba Słowika Kolejorz przeprowadził zabójczy kontratak. Po strzale Kaspera Hamalainena piłka odbiła się jeszcze od nogi Jarosława Fojuta i wpadła do bramki Pogoni.

Świetną okazję do wyrównania miał tuż po przerwie Patryk Małecki. Zawodnik Portowców przedarł się środkiem boiska, ale strzelił wprost w Jasmina Burica. Piłka jeszcze wróciła pod nogi Małeckiego, ale zabrakło mu zimnej krwi, bo nie trafił do pustej bramki.

Wynik meczu ustalił w 64. minucie Łukasz Trałka. Kapitan Poznańskiej Lokomotywy świetnie zachował się po wrzutce z rzutu wolnego i pokonał z bliska Słowika. Tym samym Lech Poznań zrewanżował się Pogoni za porażkę 18 lipca w pierwszej kolejce sezonu

Poznańska Lokomotywa po raz pierwszy od dłuższego czasu opuściła strefę spadkową Ekstraklasy. Podopieczni Jana Urbana z 16 punktami zajmują 14. pozycję i tracą 2 "oczka" do Jagiellonii Białystok i Lechii Gdańsk.

Przed mistrzami Polski teraz pucharowe starcie Ligi Europy z Belenenses. Spotkanie w Lizbonie odbędzie się w czwartek, pierwszy gwizdek o godz. 19.

Zajrzyj na BUŁGARSKĄ.PL: Serwis kibiców Lecha Poznań!