Pieniądze ze sprzedaży kalendarza trafią na cele charytatywne. Zobaczcie zdjęcia z nagimi sportsmenkami w roli głównej.

Pomysłodawczynią Charytatywnego Kalendarza Sportowego jest Dominika Cuda, która na co dzień zajmuje się fotografią sportową. Na początku trudno było namówić pierwsze dziewczyny do rozebrania się przed obiektywem. Jednak z czasem, gdy projekt zyskał na popularności, stawało się to coraz łatwiejsze. Sama autorka projektu, Dominika, aby wesprzeć dziewczyny, które fotografowała, postanowiła stanąć przed obiektywem, i tak 12 ostatni miesiąc przedstawia jej sesję biathlonową.

Kalendarz charytatywny z pięknymi sportsmenkami

Dominika połączyła swoje dwie pasje - fotografię oraz sport i chce pomagać innym. Sprzedaż kalendarza pozwoli na zakup obuwia, odzieży i sprzętu dla młodych sportowców. Dominika sama była zawodniczką biathlonu i zetknęła się z problemem dofinansowań. Dlatego postanowiła to zmienić. Cały 2014 rok poświęciła na sfotografowanie 12 różnych dyscyplin sportowych. Większość dziewczyn, nigdy wcześniej nie brała udziału w sesji zdjęciowej.

Czytaj też: Najładniejsze dziewczyny ze studniówek. Zobaczcie galerię zdjęć

Dominika nie skupia się wyłącznie na nagości. Przedstawia sylwetki sportowców, aby oddać im szacunek w związku z pracą, jaką wkładają w rozwój sprawności i nienaganny wygląd. Znajdują się w nim zarówno profesjonalne sportsmenki, jak i pasjonatki sportu, które cały dzień pracują, wychowują dzieci, a sport jest ich odskocznią i ważnym elementem w życiu.

Oprócz samych zdjęć, kalendarz to coś więcej. Jest to pierwszy taki projekt skierowany do sportowców. Znajdziemy w nim mnóstwo tabel z celami na najbliższy tydzień, podsumowania miesięcy, jak i miejsca na wpisywanie treningów czy tzw. "cheat meal", czyli posiłków oszukańczych. Znajdują się w nim również cytaty motywacyjne. Każda osoba uprawiająca sport, czy to profesjonalnie, czy zawodowo znajdzie w kalendarzu coś dla siebie.

Premiera kalendarza została zorganizowana 17 stycznia 2015 w FORUM Przestrzenie, przy ul. Konopnickiej 28, w Krakowie.

Funkcjonuje już strona internetowa funduszu – www.oneyarfund.org. Oprócz samych kalendarzy można zakupić powiększone fotografie czy inne produkty związane z projektem. Wszystkie informacje dostępne są na fanpagu Dominiki czy stronie internetowej funduszu.

Strona internetowa: www.oneyearfund.org
Strona internetowa autorki projekt: www.sesjesportowe.pl
Fanpage: http://www.facebook.com/dominikacudaphtotogaphy

Dominika Cuda
autorka projektu
www.sesjesportowe.pl
dominika@oneyearfund.org
tel. 792 881 118

Grzegorz Piekarczyk
Project Developer
www.grzegorzpiekarczyk.pl
grzegorz@oneyearfund.org
tel. 600 887 004

Blurb Studio
Tomasz Pilch & Radosław Kocjan
Autorzy strony grafinczej
www.blurstudio.pl
biznes@blurbstudio.com
tel. 509 985 553 & 505 751 557

Zdjęcia opublikowane za zgoda Dominiki Cudy (fotografa i autorki projektu) - obowiązuje absolutny zakaz ich kopiowania i rozpowszechniania bez zgody autora.

Zobacz też kalendarz z sympatycznymi rugbistkami:
Hallo