Miedzichowo. Zajęcia na uniwersytecie

Miedzichowo. Zajęcia na uniwersytecie. W miniony poniedziałek odbyły się kolejne wykłady na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Słuchacze licznie przybyli na zajęcia. Bardzo im się podobało

Miedzichowo. Zajęcia na uniwersytecie
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Wykład przeprowadził Robert Salwowski (© Archiwum U3W Miedzichowo)

Miedzichowo. Zajęcia na uniwersytecieUniwersytet Trzeciego Wieku - jeszcze kilka lat temu słychać było głosy, że to fanaberie, że przecież nasi seniorzy nie potrzebują się już uczyć - w ogóle po co im to? Jakże zmienił się wizerunek tej inicjatywy.
Wiele placówek oświatowych, instytucji pozarządowych a także samorządów podjęło tę inicjatywę, która wiele dobrego, czyni dla polskich seniorów.

Po latach działalności U3W, okazało się, że poziom nauczania jest na wysokim poziomie a nauczyciele, to często uznani wykładowcy uniwersyteccy, biznesowi szkoleniowcy czy praktycy wielu dziedzin kultury i nauki. Do grona spełniających te warunki U3W, już od trzech lat, dołącza Urząd gminy Miedzichowo. Seniorzy tego regionu, mogą na przykład uczyć się języków (angielski, niemiecki), rękodzieła czy, elementów prawa, w tym jakże dla nich ważnego - prawa konsumentów.

Mają również okazję nauczyć się korzystania z dobroci mediów elektronicznych na zajęciach z informatyki. Dużym zainteresowanie cieszą się warsztaty z komunikacji interpersonalnej - zajęcia z tego tematu mają na celu pomoc seniorom w porozumiewaniu się w dzisiejszym świecie, oraz radzeniu sobie z manipulacjami, na które w codziennym życiu są narażeni.

Bardzo dużo osób chodzi na zajęcia wychowania fizycznego, gdzie uczestnicy grają w hokeja halowego, tenisa stołowego i ćwiczą gimnastykę ogólnorozwojową. Poza tym wykłady - między innymi z etyki, filmu, ekologii, prawa budowlanego dla każdego, a także organizowane wycieczki (np.
∨ Czytaj dalej

Gniezno, Wolsztyn, czy wyjazd do kina) urozmaicają i tak bogatą ofertę edukacyjną .

Nie do przeceniania jest również, aspekt społeczny. Integracja, angażowanie się w życie społeczne gminy i to zwyczajne "wyrwanie się z szarości życia codziennego", co podkreślają w swoich wypowiedziach studenci miedzichowskiego U3W, którzy ostatnio odbyli zajęcia z komunikacji interpersonalnej.


Komentarze (1)

avatar

Wybierz kategorię