Miedzichowo. Zajęcia na uniwersytecie

Wykład przeprowadził Robert Salwowski (© Archiwum U3W Miedzichowo)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Miedzichowo. Zajęcia na uniwersytecie. W miniony poniedziałek odbyły się kolejne wykłady na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Słuchacze licznie przybyli na zajęcia. Bardzo im się podobało

Miedzichowo. Zajęcia na uniwersytecieUniwersytet Trzeciego Wieku - jeszcze kilka lat temu słychać było głosy, że to fanaberie, że przecież nasi seniorzy nie potrzebują się już uczyć - w ogóle po co im to? Jakże zmienił się wizerunek tej inicjatywy.
Wiele placówek oświatowych, instytucji pozarządowych a także samorządów podjęło tę inicjatywę, która wiele dobrego, czyni dla polskich seniorów.

Po latach działalności U3W, okazało się, że poziom nauczania jest na wysokim poziomie a nauczyciele, to często uznani wykładowcy uniwersyteccy, biznesowi szkoleniowcy czy praktycy wielu dziedzin kultury i nauki. Do grona spełniających te warunki U3W, już od trzech lat, dołącza Urząd gminy Miedzichowo. Seniorzy tego regionu, mogą na przykład uczyć się języków (angielski, niemiecki), rękodzieła czy, elementów prawa, w tym jakże dla nich ważnego - prawa konsumentów.

Mają również okazję nauczyć się korzystania z dobroci mediów elektronicznych na zajęciach z informatyki. Dużym zainteresowanie cieszą się warsztaty z komunikacji interpersonalnej - zajęcia z tego tematu mają na celu pomoc seniorom w porozumiewaniu się w dzisiejszym świecie, oraz radzeniu sobie z manipulacjami, na które w codziennym życiu są narażeni.

Bardzo dużo osób chodzi na zajęcia wychowania fizycznego, gdzie uczestnicy grają w hokeja halowego, tenisa stołowego i ćwiczą gimnastykę ogólnorozwojową. Poza tym wykłady - między innymi z etyki, filmu, ekologii, prawa budowlanego dla każdego, a także organizowane wycieczki (np. Gniezno, Wolsztyn, czy wyjazd do kina) urozmaicają i tak bogatą ofertę edukacyjną .

Nie do przeceniania jest również, aspekt społeczny. Integracja, angażowanie się w życie społeczne gminy i to zwyczajne "wyrwanie się z szarości życia codziennego", co podkreślają w swoich wypowiedziach studenci miedzichowskiego U3W, którzy ostatnio odbyli zajęcia z komunikacji interpersonalnej.


Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!