Maturzyści z Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie do rana bawili się na studniówce. Impreza odbyła się w sali bankietowej "Motelu XXI wieku" w Grodzisku Wielkopolskim

Maturzyści z Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie do rana bawili się na studniówceW sobotę 31 stycznia w sali bankietowej „Motelu XXI wieku” w Grodzisku Wlkp 138 maturzystek i maturzystów z Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie uczestniczyło w tradycyjnej studniówce.

Studniówka to jedyna w życiu impreza w gronie swoich rówieśników otwierająca bramę w dorosłość, to czas oczekiwania na najważniejszy w życiu egzamin maturalny.

Czerwony przesąd


Ze studniówkami wiąże się sporo przesądów. Jak mówi tradycja chcąc zapewnić sobie powodzenie podczas maturalnych egzaminów dziewczynom najwięcej szczęścia przynoszą czerwone podwiązki noszone najlepiej na lewej nodze bo to bliżej serca. Zdanie matury zapewnia także czerwona bielizna założona koniecznie na lewą stronę.

Zobacz zdjęcia ze studniówki LO WolsztynZobacz zdjęcia ze studniówki LO Zbąszyń w Navigatorze


Studniówka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!