(© KPP Grodzisk)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Człowiek Roku 2014 - Marta Garcon nominowana do tytułu za uczciwość i oddanie znalezionego portfela z gotówką.


Aby oddać głos na Martę Garcon wyślij sms o treści CZNG.3 na numer 72355 (2.46 zł z VAT) .


Wykazała się z pewnością wzorową postawą. Marta Garcon w okolicy ulicy Więziennej w Grodzisku Wielkopolskim znalazła portfel z zawartością dokumentów i ok. 1600 złotych w gotówce. Zgłosiła się na policję i dzięki temu zguba trafiły do właścicielki.

- Takie postawy są rzadkością - podkreśla Kamil Sikorski, rzecznik grodziskich policjantów. - Częściej zdarza się tak, że gdy ktoś znajduje pieniądze po prostu zachowuje je dla siebie. Postanowiliśmy uhonorować takie zachowanie, dlatego komendant policji spotkał się z panią Martą i oficjalnie pogratulował jej .
- To była dla mnie zupełnie naturalna reakcja, ludzki odruch. Nie musiałam się nad tym zastanawiać. Tak zostałam wychowana. Cieszę się, że portfel frafił do właścicielki, a ja zrobiłam dobry uczynek - mówi nasza nominowana.

Jak podkreślali w uzasadnieniu policjanci, pokusa zawłaszczenia dla siebie znalezionych pieniędzy przez jakiegokolwiek człowieka jest ogromna. - Tym bardziej z uznaniem mówi się o ludziach, którzy przez pryzmat znalezienia cudzej rzeczy myślą w tym momencie o jego właścicielu. Dla wielu zagubienie najważniejszych dokumentów, czy pieniędzy to życiowa tragedia. Jaka więc musi być radość, kiedy dowiadujemy się, że ktoś znalazł naszą własność i uczciwie ją zwrócił - zwrócił uwagę Kamil Sikorski.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!