(© G. Dembiński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Człowiek Roku 2014- Krystian Kuśnierek, prezes Top-Tomyśl, spółdzielni mleczarskiej z Nowego Tomyśla która w ubiegłym roku zdobyła Znak Jakości „Głosu Wielkopolskiego” dla sera smażonego wielkopolskiego.

Aby oddać głos na Krystiana Kuśnierka wyślij sms o treści CZNG.2 na numer 72355 (2.46 zł z VAT).

Krystian Kuśnierek objął stanowisko prezesa Top Tomyśl w trudnym roku. Wszyscy jednak są pewni, że spółdzielnia pokaże jeszcze wiele nowości.

Na przełomie 2013 i 2014 roku pojawiły się plotki, że nowotomyska Spółdzielnia Mleczarska zostanie sprzedana i może być wchłonięta przez innego potentata rynku mleczarskiego.
Spekulacje dotyczące sprzedaży zakładu rozwiała rada nadzorcza Spółdzielni mianując nowego prezesa. Został nim Krystian Kuśnierek. Z nowotomyską Spółdzielnią Mleczarską związany jest od 2007 roku. Wcześniej pracował na stanowisku zastępcy kierownika produkcji. Był pełnomocnikiem zarządu do spraw produkcji.

- Znam firmę od podstaw, a mleczarzem jestem z wykształcenia jak i z zamiłowania. Decyzją rady nadzorczej z dniem 1 sierpnia powołano mnie na stanowisko prezesa zarządu– opowiadał nam Krystian Kuśnierek. – Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że Spółdzielnia realizuje zamówienia dostarczając produkty wysokiej jakości, zadowalając swoich konsumentów - mówił nam w jednym z wcześniejszych wywiadów.

I nie są to słowa bez pokrycia, bo jakby na ich potwierdzenie w 2014 r. prezes Krystian Kuśnierek odebrał Znak Jakości „Głosu Wielkopolskiego” dla sera smażonego wielkopolskiego ze spółdzielni Top Tomyśl. Sera, który jest produktem sztandarowym tej spółdzielni, chronionym znakiem Unii Europejskiej. Wyróżnienie to było dla prezesa jak i zakładu dużym przeżycie i motorem napędowym, zważywszy na fakt, że 2014 rok był rokiem ciężkim. Mimo to udało się jednak zachować niezależność i autonomiczność nowotomyskiej spółdzielni. Udało się też przetrwać załamanie rynku wschodniego i zawirowanie w skupie mleka.
Nowy prezes ma ambitne plany, na rynek chce wypuszczać nowe produkty. Kto wie może zyskają one też taką sławę jak ser smażony, który znany jest nie tylko Wielkopolanom, ale nawet i Prezydentowi RP - Bronisławowi Komorowskiemu, co sam przyznał kilka lat temu podczas wizyty w Nowym Tomyślu.


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań