Dziś mają zostać pobrane kolejne próbki wody. Jutro będą znane wyniki. Zgodnie z harmonogramem, próbki pobierane są co dwa tygodnie. Jednak ze względu na okres wakacyjny, a tym samym sporą liczbę plażowiczów, Powiatowa ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Dziś mają zostać pobrane kolejne próbki wody. Jutro będą znane wyniki. Zgodnie z harmonogramem, próbki pobierane są co dwa tygodnie. Jednak ze względu na okres wakacyjny, a tym samym sporą liczbę plażowiczów, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wolsztynie zdecydowała się zlecić dodatkowe badania.

– Trzeciego sierpnia pobrano do badania próbki wody. Okazało się, że w kąpieliskach w Wolsztynie oraz w Karpicku przekroczone zostały dopuszczalne stężenia bakterii grupy coli – informuje Lidia Kwinto, asystent do spraw epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wolsztynie.
– Bakterie te mogą powodować stany chorobowe przewodu pokarmowego, infekcje skóry i błon śluzowych, szczególnie u osób wrażliwych i z obniżoną odpornością.

Pozostałe parametry badania są prawidłowe.
– Od tego czasu czterokrotnie pobraliśmy próbki wody ze wspomnianych kąpielisk, które, niestety, potwierdziły niekorzystny wynik – dodaje Kwinto. – Ostatnie badanie zostało przeprowadzone w piątek. Kolejne wykonamy 17 sierpnia. Wyniki będą znane następnego dnia. Podobna sytuacja na nadzorowanych przez nas miejscach kąpieli w Wolsztynie i Karpicku była także w ubiegłym roku.
Pomimo zakazu na kąpieliskach dyżurują ratownicy, którzy pilnują, by nikt nie wchodził do wody, i udzielają dodatkowych informacji plażowiczom. W trzech pozostałych miejscach nadzorowanych przez PSSE na terenie powiatu wolsztyńskiego – w Obrze, Wieleniu – Osłoninie i Wąchabnie – woda jest czysta i można się kapać. Tam próbki wody również zostaną pobrane dzisiaj.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!