Wybierz region

Wybierz miasto

  Reprezentacja Wenty zawiodła na całej linii

  Autor: Agnieszka Garbacik

  2009-01-24, Aktualizacja: 2009-01-24 08:27

  Nie tak miało być – powtarzają jak mantrę wszyscy kibice piłki ręcznej w Polsce. Okazało się, że medal mistrzostw świata był tylko pobożnym życzeniem.

  Nie tak miało być – powtarzają jak mantrę wszyscy kibice piłki ręcznej w Polsce. Okazało się, że medal mistrzostw świata był tylko pobożnym życzeniem. Już po pierwszym spotkaniu z Algierią widać było, że naszym reprezentantom czegoś brakuje. Kolejne mecze tylko potwierdziły, że do formy sprzed dwóch lat droga jest daleka.

  – Nie chcę występować w roli eksperta i oceniać kolegów, ale żeby myśleć o zwycięstwie, nie możemy mieć takiej skuteczności jak ostatnio. Rzucając 23 bramki z przeciwnikiem takim jak Niemcy, nie da się wygrać. Szczególnie że zawodziła też obrona – ocenia Grzegorz Tkaczyk, rozgrywający reprezentacji Polski, wielki nieobecny mistrzostw w 2009 roku.

  Zawodnicy i trener Bogdan Wenta przed wylotem do Chorwacji nie zapowiadali medalu, ale walkę. Patrząc na ich zrezygnowane miny w meczu z Niemcami, można było zwątpić w tę obietnicę. Każdy stracony gol wydawał się gwoździem do psychicznej trumny naszej drużyny.

  – Musimy się podnieść i zacząć walczyć jeszcze raz – twierdzi opiekun reprezentacji Bogdan Wenta.
  Bardzo dotkliwa dla postawy zespołu okazała się kontuzja Krzysztofa Lijewskiego. Wydawało się, że pod nieobecność Tkaczyka to właśnie on będzie liderem reprezentacji.

  – Krzysiek grał bardzo dobrze. Jest chyba w najlepszej formie ze wszystkich i wyraźnie miał pozytywny wpływ na chłopaków. Z Niemcami też robił, co mógł, ale nie był w pełni sił. Nie wiem też, dlaczego nie zagrał Damian Wleklak – ocenia Tkaczyk, który w Niemczech poprowadził zespół do wicemistrzostwa świata 2007.

  – Zawodnicy zdają sobie sprawę, że nie taki był plan. Nie znęcajmy się nad nimi i nie żyjmy przeszłością. Wierzę, że zrobią, co mogą, by wygrać kolejne mecze. Teraz muszą zacząć wszystko od początku – dodaje.


  Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

  Sonda

  Zagłosuj na hasło konkursu "Mieszkanie za czytanie"

  • H. Są dzielnice i są Jeżyce (32%)
  • E. Jeżyce - zadomowisz się z przyjemnością! (28%)
  • F. Poznaniacy mówią: Tej, na Jeżycach jest okey! (24%)
  • I. Jeżyce - gdzie Wiara czyni cuda (11%)
  • G. Jeżyce - esencja Poznania (3%)
  • J. Jeżycami Poznań się zaczyna (1%)
  • A. Stary Marych cenił zdanie - na Jeżycach fest mieszkanie (0%)
  • C. Jeżyce cieszą oko, Jeżyce mierzą wysoko (0%)
  • B. Jeżyce - all inclusive (0%)
  • D. Kasia jest fest, a Jeżyce są the best! (0%)